Zrobotyzowana paletyzacja i depaletyzacja

Zastosowanie robota w procesach paletyzacji i depaletyzacji wyraźnie zwiększa wydajność oraz precyzję, a także polepsza jakość i usprawnia dystrybucję palet z towarem.

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo

Rozumiemy Twoje potrzeby

Długoletnia obecność w branży pozwoliła nam poznać problemy i oczekiwania Klientów. Dlatego mogliśmy wypracować sprawdzone rozwiązania, które jednak zawsze dopasujemy do specyfiki Twojej produkcji. Rozumiemy, że wyzwaniem może być:

Osoba
Wysoka wydajność procesu

To standardowe wyzwanie każdego projektu robotyzacji. Im wyższa wydajność, tym większe zyski dla przedsiębiorstwa. Jednak trzeba dopracować procesy wokół robotyzacji, aby ta zależność była trwała.

Obsługa stanowiska z robotem

Dzielimy się wiedzą, prowadząc szkolenia personelu klienta. Przekazujemy również instrukcje obsługi i konserwacji naszych rozwiązań. Minimalizujemy konieczność obsługi naszych stanowisk, a ponadto zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Ograniczona przestrzeń na hali

Projektujemy stanowiska, dostosowane do ilości miejsca na hali. Modułowe projektowanie pozwala na sprawne rozszerzenie rozwiązania o dodatkowe stanowiska, w razie potrzeb produkcyjnych.

Uniwersalność stanowiska

Bardzo często zdarza się, że rozwiązanie ma obsługiwać wiele rozmiarów produktu oraz wzorów na palecie. Projektujemy chwytaki robotów tak, aby były do tego dostosowane.

Dostęp do części zamiennych

Dzięki stałym dostawcom, mamy szybki dostęp do części zamiennych w naszych rozwiązaniach. Projektujemy na standardach, a więc wiemy jaki jest okres przydatności poszczególnych części.

Przezbrojenia stanowisk

Nikt nie lubi przestojów w procesach, to one generują straty i niepotrzebny stres. Dzięki naszym szkoleniom, instrukcjom obsługi, a przede wszystkim intuicyjnym panelom HMI, przezbrojenia będą sprawne i szybkie.

Stały dostęp do danych o produkcji

Klienci często potrzebują szybkiego dostępu do danych w czasie rzeczywistym. Nasze rozwiązania integrujemy również z systemem zarządzania produkcją. Monitorowanie jest możliwe prosto z panelu HMI.

Paletyzacja i depaletyzacja

Paletyzacja i depaletyzacja są procesami, które odgrywają znaczącą rolę w wielu firmach produkcyjnych i dystrybucyjnych, zwłaszcza tych przetwarzających towary na masową skalę. Robotyzacja tych procesów może przynieść nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale również bezpieczeństwo pracowników, którzy mogą zająć się mniej monotonnymi i obciążającymi fizycznie pracami.

Elastyczność naszych stanowisk

Roboty programujemy do obsługi różnych typów produktów i palet oraz szybko przystosowujemy do nowych rodzajów towarów, co daje dużą elastyczność w procesie. Możliwe jest skonfigurowanie dużej ilości wzorów na palecie oraz różnych typów opakowań.

karton zamknięty

Kartony zamknięte

karton otwarty

Kartony otwarte

worek na chemię budowlaną

Worki

zgrzewka puszek

Zgrzewki

wiadro

Wiadra

sztabki

Sztabki

deski

Deski

pytajnik ikona

Zapytaj o Twój produkt przez formularz na dole strony!

robot do depaletyzacji

Optymalizacja procesów kluczem do sukcesu

Jeszcze przed wdrożeniem analizujemy produkcję, wskazując co należy usprawnić, aby robotyzacja przyniosła oczekiwane rezultaty. Najlepiej zobaczyć to na praktycznym przykładzie, na którym zwiększyliśmy wydajność depaletyzacji o 100%, zapewniliśmy rozległy bufor palet na transporterach, szybkie przezbrojenia pomiędzy rodzajami produktów, a także proste nadanie wydajności procesu.

Zrobotyzowana depaletyzacja wełny mineralnej dla Ruukki

 

Roboty mogą pracować ze stałą wydajnością 24/7. Ich powtarzalność sięga 99,9%, na czym zyskuje jakość towaru przygotowanego do dystrybucji do klientów

Wizja lokalna

wzrost wydajności_icon

Wzrost wydajności procesów

99,9%

Powtarzalności robotów

operator robota_2wide

Stwórz atrakcyjne miejsce pracy i popraw bezpieczeństwo

Coraz więcej firm produkcyjnych ma trudność w znalezieniu osób do pracy.Jak wynika z raportu ManpowerGroup “Niedobór talentów” aż 45% firm branży produkcji przemysłowej ma problemy z obsadzeniem etatów pracownikami produkcyjnymi. Inwestycja w robotyzację procesów paletyzacji i depaletyzacji jest sprawdzonym rozwiązaniem dla tego problemu, która dodatkowo przynosi korzyści. Po pierwsze, tworzysz bardziej atrakcyjne miejsca pracy (operator stanowiska zrobotyzowanego) niż przekładanie spakowanego towaru na paletę i odwrotnie. Po drugie, pozbywasz się monotonnych czynności, które stanowią ryzyko utraty zdrowia w długim okresie oraz nieobecności pracowników z powodu zwolnień L4.

Oferujemy również własne doświadczenie do pomocy w zatrudnieniu odpowiedniej osoby na stanowisko operatora.

operator robota i robot

Atrakcyjne miejsce pracy

Male worker suffering from back pain while working

Redukcja ciężkich i monotonnych czynności

Engineer team service robot welding working in automation factor

Minimalizacja ryzyka błędów operatora

Nasze stanowiska tworzymy w oparciu o sprawdzone i przetestowane urządzenia. Mamy szybki dostęp do części zamiennych, dzięki własnym stanom magazynowym oraz umowom podpisanym z dostawcami. Sterowanie odbywa się za pomocą intuicyjnych paneli HMI, na których uzyskasz dostęp do najważniejszych danych procesu. Redukujemy ryzyka błędów operatora poprzez szkolenia z obsługi, a także przekazanie jasnej instrukcji obsługi oraz konserwacji stanowisk i poszczególnych części, a w cenie oferujemy również serwis gwarancyjny. To wszystko zapewnia spokój w nagłych przypadkach i minimalizuje przestoje spowodowane awariami.

Dla klientów wdrażających pierwsze roboty proponujemy wsparcie w przygotowaniu procesu oraz personelu.

worker and engineer inspection and checking production process

Szkolenia personelu

Sterowanie z panelu hmi linią produkcyjną

Sterowanie na intuicyjnym panelu HMI

panel hmi sterowanie

Łatwe przezbrojenia

Serwis gwarancyjny Proster w cenie

erp na produkcji

Integracja z systemem zarządzania produkcją

Zrobotyzowane stanowiska i linie mogą być wyposażone w systemy monitorujące cały proces oraz raportujące o wynikach do systemów zarządzania produkcją (ERP, MES, SCADA, CMMS, WMS, czy MRP), co pozwala na ciągłe ulepszanie i zwiększanie efektywności procesu. Robota możemy zintegrować np. z systemem skanowania kodów kreskowych, systemem wizyjnym, czy kontrolą wagi, co dodatkowo zwiększa efektywność i kontrolę. Na projektach regularnie przeprowadzamy integrację z systemami zarządzania produkcją. Potwierdzeniem, że znamy się na temacie niech będzie poniższa innowacyjna integracja, w której zastosowaliśmy autorskie rozwiązanie.

Innowacyjna integracja ERP dla Blachotrapez – przykład Przemysłu 4.0

owijarka do palet tosa_s

Zrobotyzowana paletyzacja +

Oferujemy również rozszerzenie automatyzacji procesu paletyzacji o systemy wizyjne, kontrolę wagi, zrobotyzowane etykietowanie, czy automatyczną linię owijania palet, która może być zintegrowana ze zrobotyzowaną paletyzacją. Owijarki zapewniają szybsze przygotowanie palet do dystrybucji oraz ten sam naciąg folii dla każdej palety, co zwiększa bezpieczeństwo w transporcie.

etykieciarka zrobotyzowana

Zrobotyzowane etykietowanie

owijarka do palet tosa_s

Automatyzacja owijania palet

Kompleksowy zakres prac

Automatyka, robotyka i mechanika, jak również instalacje elektryczne i AKPiA zostaną zaprojektowane i zrealizowane przez naszych inżynierów. Na naszej hali montażowej, gdzie składamy i testujemy stanowiska i linie, znajduje się również montownia szaf sterowniczo-zasilających. Ponadto posiadamy zespół serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego, które zaopiekują się rozwiązaniem po realizacji.

Automatyka i Robotyka

akpia

Elektrotechnika i AKPiA

montaż rozdzielnicy

Prefabrykacja szaf sterowniczo-zasilających

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Paletyzacja i depaletyzacja dla wielu branż

01

Spożywcza

02

Tworzyw sztucznych

03

Automotive

04

Elektroniczna

05

Drzewna

06

Budowlana

07

Metalowa

08

Maszynowa

09

Lotnicza

10

Dystrybucyjna

11

Inna? Zapytaj poprzez formularz!

Teraz najlepszą możliwością jest rozmowa

Wyślij zapytanie i porozmawiamy kilka minut o Twoim produkcie oraz wyzwaniach, które przed Tobą stoją.
Bez zobowiązań.

  Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA. Polityka prywatności oraz warunki.

  Warto zainwestować w zrobotyzowaną paletyzację i depaletyzację

  Robotyzacja tych procesów przynosi wiele korzyści, przede wszystkim dla samego spokoju produkcji, ale również korzyści biznesowych i operacyjnych.

  • Minimalizacja przestojów

   Robot jest w stanie pracować nawet 24/7, umożliwiając nieprzerwane procesy rozładunku i przygotowania produktów do transportu

  • Nowa jakość

   Powtarzalność robota jest na poziomie 99,9%, co redukuje problemy jakościowe i daje stabilność procesu.

  • Bezpieczeństwo użytkowania

   Dzięki wygrodzeniom, kurtynom bezpieczeństwa, czujnikom, świetlnym, czy strefom oddzielonym.

  • Prosta obsługa z panelu HMI

   Łatwe przezbrajanie stanowiska i kontrola najważniejszych wskaźników.

  • Cięcie kosztów

   Związanych z zatrudnieniem oraz nie jakościowym produktem.

  • Skalowanie działalności

   Dzięki poukładanemu zwiększeniu wydajności.

  • Łatwiejsza rekrutacja

   Dzięki zatrudnieniu mniejszej liczby pracowników o wyższych kompetencjach. Dodatkowo zyskujesz atrakcyjne miejsce pracy.

  • Nadążanie za zmianami

   Przedsiębiorstwa produkcyjne w krajach rozwiniętych już od dawna inwestują w robotyzację.

  • Sprawniejsza dystrybucja produktów

   Wydajniejszy proces paletyzacji, depaletyzacji i pakowania przyspiesza magazynowanie oraz dystrybucję palet do klientów.

  Partnerzy
  o naszej współpracy

  Ikona

  Zautomatyzowana linia pakująco-paletyzująca pozwala na osiąganie pełnej wydajności naszych linii produkcyjnych. Wszystkie czynności, wymagające pracy fizycznej, są wykonywane przez odpowiednie roboty, zapewniając bezpieczeństwo i ergonomię pracy dla operatorów linii produkcyjnych.

  Jakub Raczyński,

  Zastępca Dyrektora ds. Produkcji Efekt Plus

  Ikona

  Mając na uwadze bardzo napięte terminy realizacji inwestycji firma Proster wywiązała się z powierzonych zadań w sposób wyróżniający. Prace zostały wykonane terminowo, zgodnie z ustalonym harmonogramem, przy zachowaniu dużej dbałości o wysoką jakość montażu, estetykę i funkcjonalność. Na podkreślenie zasługuje również profesjonalizm i duże zaangażowanie całego personelu oraz nadzór firmy. Oprócz tego także właściwa organizacja prac na budowie, a także dbałość o bezpieczeństwo robót.

  Michał Biedrzycki,

  Managing Director KRONES Nordic

  Ikona

  Do podjęcia współpracy z firmą PROSTER przekonały nas dobre opinie klientów i uznanie na rynku. Opierając się na doświadczeniu, współpracy przy uruchomieniu pilotażowej linii produkcyjnej, z całą odpowiedzialnością możemy polecić firmę PROSTER jako rzetelnego i godnego zaufania partnera biznesowego. Zespół dał się poznać jako grupa specjalistów i pasjonatów kreatywnych rozwiązań. Wysoko oceniamy jakość wykonywanych przez nich usług. Zarówno analiza potrzeb, etap projektowania jak również samo wykonanie przebiegły bardzo sprawnie. Potwierdzamy, iż wybór firmy PROSTER to pewność doboru najlepszego rozwiązania - linia została dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Stała dyspozycyjność, zaangażowanie w projekty naszej firmy oraz wysokie kompetencje pracowników skladają się na wizytówkę PROSTERA

  Szczepan Haber,

  Dyrektor Zakładu BLACHOTRAPEZ

  Ikona

  Powierzone prace zostały wykonane w pełni profesjonalnie i zgodnie z oczekiwaniami firmy Ruukki. Firma PROSTER charakteryzuje się rzetelnością i należytym zaangażowaniem w wykonywane prace. Zlecenie zostało zrealizowane sprawnie, dokładnie i terminowo. Polecamy firmę PROSTER jako wykonawcę kompetentnego i godnego zaufania, oferującego wysoką jakość usług.

  Rafał Chwał,

  Inżynier Procesu Ruukki Polska Sp.z.o.o.

  Bezpłatna konsultacja!

  Teraz najlepszą możliwością jest rozmowa

  Wyślij zapytanie i porozmawiamy kilka minut o Twoim produkcie oraz wyzwaniach, które przed Tobą stoją. Bez zobowiązań.

  Wyślij zapytanie
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo

  Nasza strona korzysta z plików Cookies do celów funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.   Dowiedz się więcej.