Zrobotyzowane pakowanie

Obniżamy koszty produkcji poprzez robotyzację procesu pakowania

Porozmawiaj z doradcą
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo

Rozumiemy Twoje potrzeby

Długoletnia obecność w branży pozwoliła nam poznać problemy i oczekiwania Klientów. Dlatego mogliśmy wypracować sprawdzone rozwiązania, które jednak zawsze dopasujemy do specyfiki Twojej produkcji. Rozumiemy, że wyzwaniem może być:

Osoba
Wzrost wydajności procesu

Podstawowym warunkiem naszych klientów jest określona wydajność procesu. Roboty ze stałą, wysoką wydajnością pozwalają w lepszy sposób ją zapewnić, co daje kontrolę nad wypełnieniem planu produkcyjnego. Jednak trzeba dopracować procesy wokół robotyzacji, aby ta zależność była trwała.

Niezawodność maszyny

Przestoje na produkcji generują straty, dlatego jednym z ważniejszych aspektów jest niezawodność.

Jakość procesu

Zachowanie wysokiej jakości jest niezwykle ważne w procesie pakowania. Każdy produkt musi zachować wyprodukowaną jakość.

Zatrudnienie i rotacja pracowników

Coraz mniej pracowników chce pracować na produkcji - to duże wyzwanie, które bezpośrednio może ograniczyć robotyzacja.

Robot lifting food can into cardboard

Automatyzacja pakowania

Monotonne czynności, jak pakowanie, powodują, że praca jest niechętnie wykonywana i trudniej znaleźć oraz zmotywować pracowników. Pakowanie produktów jest procesem, który idealnie nadaje się do automatyzacji i robotyzacji. Poza tym, odgrywa znaczącą rolę w wielu firmach produkcyjnych, zwłaszcza tych przetwarzających towary na masową skalę. Robotyzacja pakowania może przynieść nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale również bezpieczeństwo pracowników, którzy mogą zająć się czynnościami mniej podatnymi na błędy.

Pakowanie do opakowań zbiorczych

Oferujemy zautomatyzowane rozwiązania do pakowania produktów w opakowania zbiorcze. To systemy, które ze względu na swoją powtarzalność przynoszą szereg korzyści. Rozwiązania dostosowujemy do wielu typów produktów, takich jak butelki, puszki, kartoniki, worki, torby, batony, deski, wyroby chemiczne, materiały budowlane i wiele innych.

pakowanie rolek robotem przemysłowym

Elastyczność naszych stanowisk

W zależności od potrzeb, roboty programujemy do obsługi różnych typów produktów oraz szybko przystosowujemy do nowych rodzajów towarów i wymagań, co daje dużą elastyczność w procesie. Nasze stanowiska pakujące pozwalają na oszczędność czasu i zasobów, dzięki minimalizacji potrzebnych modyfikacji w infrastrukturze w przypadku zmian priorytetów produkcyjnych. Dzięki temu klienci mogą skutecznie reagować na zmieniające się potrzeby produkcyjne i zapewniać wysoką jakość pakowania bez konieczności kosztownych przeróbek systemu.

panel hmi sterowanie

Łatwe przezbrojenia

wzrost wydajności ikona

Wzrost wydajności procesu

operator robota_2wide

Stwórz atrakcyjne miejsce pracy i popraw bezpieczeństwo

Coraz więcej firm produkcyjnych ma trudność w znalezieniu osób do pracy.Jak wynika z raportu ManpowerGroup “Niedobór talentów” aż 45% firm branży produkcji przemysłowej ma problemy z obsadzeniem etatów pracownikami produkcyjnymi. Inwestycja w robotyzację procesu pakowania jest sprawdzonym rozwiązaniem dla tego problemu, które dodatkowo przynosi korzyści. Tworzysz atrakcyjniejsze miejsca pracy – operator stanowiska zrobotyzowanego. Pozbywasz się pracy w trudnych warunkach lub monotonnych czynności, powodujących spadek wydajności, a wzrost ryzyka błędów.

Oferujemy również własne doświadczenie do pomocy w zatrudnieniu odpowiedniej osoby na stanowisko operatora.

operator robota i robot

Atrakcyjne miejsce pracy

pakowanie ręczne

Redukcja monotonnych czynności

robotyk programujący stanowisko zrobotyzowane

Minimalizacja ryzyka błędów operatora

Nasze stanowiska tworzymy w oparciu o sprawdzone i przetestowane urządzenia. Mamy szybki dostęp do części zamiennych, dzięki własnym stanom magazynowym oraz umowom podpisanym z dostawcami. Sterowanie odbywa się za pomocą intuicyjnych paneli HMI, na których uzyskasz dostęp do najważniejszych danych procesu. Redukujemy ryzyka błędów operatora poprzez szkolenia z obsługi, a także przekazanie jasnej instrukcji obsługi oraz konserwacji stanowisk i poszczególnych części, a w cenie oferujemy również serwis gwarancyjny. To wszystko zapewnia spokój w nagłych przypadkach i minimalizuje przestoje spowodowane awariami.

Dla klientów wdrażających pierwsze roboty proponujemy wsparcie w przygotowaniu procesu oraz personelu.

worker and engineer inspection and checking production process

Szkolenia personelu

panel HMI_s

Sterowanie na intuicyjnym panelu HMI

Serwis gwarancyjny Proster w cenie

erp na produkcji

Integracja z systemem zarządzania produkcją

Zrobotyzowane stanowiska i linie mogą być wyposażone w systemy monitorujące cały proces w czasie rzeczywistym oraz raportujące o wynikach do systemów zarządzania produkcją (ERP, MES, SCADA, CMMS, WMS, czy MRP), co pozwala na ciągłe ulepszanie i zwiększanie efektywności procesu. Stanowisko możemy zintegrować np. z systemem skanowania kodów kreskowych, systemem wizyjnym, czy kontrolą wagi, co dodatkowo zwiększa efektywność i kontrolę. Na projektach regularnie przeprowadzamy integrację z systemami zarządzania produkcją. Potwierdzeniem, że znamy się na temacie niech będzie poniższa innowacyjna integracja, w której zastosowaliśmy autorskie rozwiązanie.

prasa_4

robot do formowania kartonów

Zrobotyzowane pakowanie +

Oferujemy również rozszerzenie automatyzacji pakowania o systemy wizyjne, kontrolę wagi, zrobotyzowane formowanie kartonów, automatyczne etykietowanie, zrobotyzowaną paletyzację, czy automatyczne owijanie palet, które mogą być zintegrowane ze zrobotyzowanym pakowaniem. Systemy te zapewniają dodatkową kontrolę pakowanego produktu oraz zwiększają efektywność i wydajność procesów około pakowania. Owijarki zapewniają szybsze przygotowanie palet do dystrybucji oraz ten sam naciąg folii dla każdej palety, co zwiększa bezpieczeństwo w transporcie.

Dodatkowe systemy zmniejszają ingerencję operatorów w proces produkcyjny i pozwalają zaoszczędzić przestrzenie magazynowe lub składowania pomiędzy procesami.

Zrobotyzowane formowanie kartonów

etykieciarka zrobotyzowana

Automatyczne etykietowanie

Zrobotyzowana paletyzacja

Automatyczne owijanie palet

robotycy w pracy przy robocie kawasaki

Kompleksowy zakres prac

Automatyka, robotyka i mechanika, jak również instalacje elektryczne i AKPiA zostaną zaprojektowane i zrealizowane przez naszych inżynierów. Na naszej hali montażowej stanowisk i linii do testów, znajduje się również montownia szaf sterowniczo-zasilających. Ponadto posiadamy zespół serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego, które zaopiekują się rozwiązaniem po realizacji.

Automatyka i Robotyka

akpia

Elektrotechnika i AKPiA

montaż rozdzielnicy

Prefabrykacja szaf sterowniczo-zasilających

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Pakowanie dla wielu branż

01

Spożywcza

02

Elektroniczna

03

Tworzyw sztucznych

04

Budowlana

05

Metalowa

06

Inna? Zapytaj poprzez formularz!

Porozmawiaj z doradcą

Wyślij pytanie lub zadzwoń pod +48 513 221 627. Porozmawiamy kilka minut o wyzwaniach, które przed Tobą stoją.

  Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA. Polityka prywatności oraz warunki.

  Warto zainwestować w zrobotyzowane pakowanie

  Robotyzacja tego procesu przynosi wiele korzyści, przede wszystkim dla samego spokoju produkcji, ale również korzyści biznesowych i operacyjnych.

  • Minimalizacja przestojów

   Robot jest w stanie pracować nawet 24/7, umożliwiając nieprzerwane procesy pakowania i przygotowania produktów do dystrybucji

  • Nowa jakość

   Powtarzalność robota jest na poziomie 99,9%, co redukuje problemy jakościowe i daje stabilność procesu. Dokładność robotów (zależnie od parametrów) oscyluje w granicach 0,01 - 0,1 mm

  • Cięcie kosztów

   Związanych z zatrudnieniem, czy nie jakościowym produktem

  • Dostęp do danych

   Dane do produkcji mogą być łatwo pozyskiwane i przesyłane ze zrobotyzowanych systemów do systemów zarządzania produkcją, jak SCADA, MES, PLM, ERP, WMS, czy CMMS. Nasze rozwiązania integrujemy z takimi systemami

  • Prosta obsługa z panelu HMI

   Łatwe przezbrajanie stanowiska i kontrola najważniejszych wskaźników. Monitorowanie jest możliwe także prosto z panelu HMI przy linii produkcyjnej, który dostosowujemy do wymagań klienta.

  • Mądre skalowanie działalności

   Dzięki zwiększeniu wydajności procesów, poprzedzonemu analizą

  • Bezpieczeństwo użytkowania

   Dzięki wygrodzeniom, kurtynom bezpieczeństwa, czujnikom, świetlnym, strefom oddzielonym oraz najnowocześniejszym skanerom przestrzeni pracy operatora i robotów

  • Dostęp do części zamiennych

   Posiadamy własne stany magazynowe oraz umowy ze stałymi dostawcami materiałów. To zabezpiecza nie tylko realizacje projektów, ale również dostęp do części zamiennych w przypadku nieprzewidzianych awarii

  • Ograniczenie problemów z rekrutacją i rotacją pracowników

   Dzięki zatrudnieniu mniejszej liczby pracowników o wyższych kompetencjach, zyskujesz atrakcyjne miejsce pracy

  • Nadążanie za zmianami

   Przedsiębiorstwa produkcyjne w krajach rozwiniętych już od dawna inwestują w robotyzację

  • Sprawniejsza dystrybucja produktów

   Wydajniejszy proces paletyzacji, depaletyzacji i pakowania przyspiesza magazynowanie oraz dystrybucję palet do klientów

  Opinie partnerów
  o naszej współpracy

  Ikona

  Zautomatyzowana linia pakująco-paletyzująca pozwala na osiąganie pełnej wydajności naszych linii produkcyjnych. Wszystkie czynności, wymagające pracy fizycznej, są wykonywane przez odpowiednie roboty, zapewniając bezpieczeństwo i ergonomię pracy dla operatorów linii produkcyjnych.

  Jakub Raczyński,

  Zastępca Dyrektora ds. Produkcji Efekt Plus

  Ikona

  Mając na uwadze bardzo napięte terminy realizacji inwestycji firma Proster wywiązała się z powierzonych zadań w sposób wyróżniający. Prace zostały wykonane terminowo, zgodnie z ustalonym harmonogramem, przy zachowaniu dużej dbałości o wysoką jakość montażu, estetykę i funkcjonalność. Na podkreślenie zasługuje również profesjonalizm i duże zaangażowanie całego personelu oraz nadzór firmy. Oprócz tego także właściwa organizacja prac na budowie, a także dbałość o bezpieczeństwo robót.

  Michał Biedrzycki,

  Managing Director KRONES Nordic

  Ikona

  Do podjęcia współpracy z firmą PROSTER przekonały nas dobre opinie klientów i uznanie na rynku. Opierając się na doświadczeniu, współpracy przy uruchomieniu pilotażowej linii produkcyjnej, z całą odpowiedzialnością możemy polecić firmę PROSTER jako rzetelnego i godnego zaufania partnera biznesowego. Zespół dał się poznać jako grupa specjalistów i pasjonatów kreatywnych rozwiązań. Wysoko oceniamy jakość wykonywanych przez nich usług. Zarówno analiza potrzeb, etap projektowania jak również samo wykonanie przebiegły bardzo sprawnie. Potwierdzamy, iż wybór firmy PROSTER to pewność doboru najlepszego rozwiązania - linia została dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Stała dyspozycyjność, zaangażowanie w projekty naszej firmy oraz wysokie kompetencje pracowników skladają się na wizytówkę PROSTERA

  Szczepan Haber,

  Dyrektor Zakładu BLACHOTRAPEZ

  Ikona

  Powierzone prace zostały wykonane w pełni profesjonalnie i zgodnie z oczekiwaniami firmy Ruukki. Firma PROSTER charakteryzuje się rzetelnością i należytym zaangażowaniem w wykonywane prace. Zlecenie zostało zrealizowane sprawnie, dokładnie i terminowo. Polecamy firmę PROSTER jako wykonawcę kompetentnego i godnego zaufania, oferującego wysoką jakość usług.

  Rafał Chwał,

  Inżynier Procesu Ruukki Polska Sp.z.o.o.

  Ikona

  Firma PROSTER Sp. z o.o. w trakcie wykonywanych prac na terenie Canpack S.A. w Brzesku wykazała się fachowym doradztwem technicznym, jak również sumiennością w trakcie wykonania zleconych prac. Fachowe podejście wykonawcy do całego zakresu prac, jak również wykazane zrozumienie dla innych uczestników całego procesu pozwoliło na sprawne przeprowadzenie inwestycji, która została terminowo ukończona wraz z kompletem niezbędnej dokumentacji i protokołami odbiorczymi.

  Andrzej Syty,

  Project Manager CANPACK

  Piotr Soja

  Inżynier Sprzedaży

  Porozmawiaj z doradcą

  Teraz najlepszą możliwością jest rozmowa

  Wyślij zapytanie i porozmawiamy kilka minut o Twoim produkcie oraz wyzwaniach, które przed Tobą stoją. Bez zobowiązań.

  Tel.: +48 513 221 627

  Porozmawiaj z doradcą
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo