Elektryka Przemysłowa i AKPiA

Specjalizujemy się w instalacjach elektrycznych linii technologicznych oraz obiektów przemysłowych takich, jak hale produkcyjne, magazyny, oczyszczalnie ścieków czy elektrownie.

Porozmawiaj z doradcą
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo

Rozumiemy Twoje potrzeby

Wiemy, z jakimi wyzwaniami się mierzysz, ponieważ od blisko czterech dekad działamy w branży elektrotechniki i AKPiA. Rozumiemy, że problemem może być:

Osoba
Brak doświadczenia dostawcy rozwiązań

W tej branży praktyczne doświadczenie jest niemniej ważne, niż specjalistyczna wiedza. Jedno i drugie zdobywa się latami.

Wykonanie inwestycji niezgodnie z przepisami

Brak znajomości odpowiednich przepisów lub niestosowanie się do nich prędzej czy później zatrzymają inwestycję.

Nieodpowiedni personel

Braki w kompetencjach pracowników mogą spowodować poważne komplikacje i straty, a nawet uniemożliwić realizację projektu.

Opóźnienia w realizacji

Opóźnienia w dostawach materiałów i braki kluczowych podzespołów wydłużają czas realizacji. Bez odpowiednich rozwiązań trudno uniknąć takich sytuacji.

Wiarygodność wykonawcy

Tego rodzaju współpraca wymaga sprawdzonego i godnego zaufania partnera, którego wiarygodność budują referencje i osiągnięte wyniki.

Niedokończona inwestycja

W obliczu piętrzących się trudności, braku wykwalifikowanego personelu czy odpowiednich materiałów, niejeden wykonawca porzucił już realizację.

Rozwiązania Proster

W ciągu 39 lat działalności w zakresie elektryki przemysłowej i AKPiA zrealizowaliśmy ponad 5000 projektów w Polsce i na całym świecie. Niewielu naszych konkurentów może pochwalić się tak bogatym doświadczeniem, które jest fundamentem naszej wiarygodności.

Zatrudniamy wyłącznie inżynierów z profilowym wykształceniem oraz odpowiednimi uprawnieniami,
a średni staż tych pracowników w Proster to aż 8 lat.
Nasi eksperci dbają o wszystkie aspekty realizacji:
od zgodności z aktualnymi przepisami, przez dobór najlepszych komponentów od renomowanych producentów, aż po ich profesjonalny montaż.

Posiadamy umowy z dostawcami, zobowiązujące ich do terminowych dostaw. Do dyspozycji mamy również własne stany magazynowe, którymi zabezpieczamy prowadzone inwestycje. A 170 osobowy zespół specjalistów ukończy nawet najbardziej skomplikowany projekt.

Wykonujemy

 • Instalacje niskiego napięcia
 • Instalacje średniego napięcia
 • Instalacje teletechniczne
 • Opracowanie projektów elektrycznych, oświetleniowych, Eplan
 • Prefabrykacja szaf sterowniczych
 • Automatyka przemysłowa
 • Instalacje AKP
 • Systemy SCADA
 • Oświetlenie przemysłowe i biurowe
 • Pomiary elektryczne
 • Serwis instalacji elektrycznych i automatyki przemysłowej
Zmodernizowana oczyszczalnia ścieków

Zaawansowana analiza projektów

Wieloletnie doświadczenie oraz zdobyta wiedza umożliwiają nam świadczenie usług z zakresu analizy problemu i procesu z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi:

 • analiza SWOT
 • macierz Ease & Effect
 • analiza Ryzyka, macierz ryzyka
 • bow Tie Model
 • wskaźniki KPI
 • diagram SIPOC, macierz RA(S)CI
 • mapowanie procesów
projektant elektryki

Efektywne projektowanie elektryki i AKPiA

W naszym biurze projektowym pracują doświadczeni inżynierowie, product managerowie oraz kosztorysanci. Wykorzystanie profesjonalnych w pełni parametrycznych narzędzi do projektowania (eplan) zauważalnie przyspiesza prace.

10

wykwalifikowanych projektantów

2x

szybsze projektowanie dzięki e-plan

Realizacje w liczbach

Naszą wiarygodność dokumentują konkretne liczby. Jesteśmy dumni z osiągniętych wyników, ponieważ dzięki nim wymierne korzyści zyskują nasi Partnerzy.

85%

maksymalne oszczędności klienta dzięki naszym rozwiązaniom

2000+

tylu klientów już nam zaufało

rozdzielnica elektryczna

Aparatura Kontrolno-Pomiarowa i Automatyka (AKPiA)

Wzbogacamy instalacje poprzez zastosowanie urządzeń służących do rejestrowania i sterowania procesami technologicznymi i produkcyjnymi. Dzięki różnego rodzaju sterownikom, czujnikom i całym systemom nadzorowania i sterowania procesem (SCADA) możemy osiągnąć maksymalną energooszczędność, wydłużyć żywotność instalacji i urządzeń, a także usprawnić kontrolę nad procesami.

Fotowoltaika dla przemysłu

Zaprojektowana przez naszych ekspertów. Zamontowana przez doświadczonych instalatorów Proster. Taka inwestycja w fotowoltaikę zwraca się już w ciągu 3 lat.

Instalacje elektrotechniczne i AKPiA dla wielu branż

Projekty zgodne z przepisami, wykorzystujące tylko najlepsze materiały i rozwiązania od renomowanych producentów. Inwestycje zabezpieczone naszymi stockami komponentów. Realizujemy inwestycje w branżach:

01

Spożywcza

02

Budowlana

03

Chemiczna

04

Papiernicza

05

Drzewna

06

Automotive

07

Elektrociepłownictwo

08

Gospodarka wodno-ściekowa

09

Inna? Zapytaj poprzez formularz!

Porozmawiaj z doradcą

Wyślij pytanie lub zadzwoń pod +48 513 221 627. Porozmawiamy kilka minut o wyzwaniach, które przed Tobą stoją.

  Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA. Polityka prywatności oraz warunki.

  Opinie partnerów
  o naszej współpracy

  Ikona

  Zautomatyzowana linia pakująco-paletyzująca pozwala na osiąganie pełnej wydajności naszych linii produkcyjnych. Wszystkie czynności, wymagające pracy fizycznej, są wykonywane przez odpowiednie roboty, zapewniając bezpieczeństwo i ergonomię pracy dla operatorów linii produkcyjnych.

  Jakub Raczyński,

  Zastępca Dyrektora ds. Produkcji Efekt Plus

  Ikona

  Mając na uwadze bardzo napięte terminy realizacji inwestycji firma Proster wywiązała się z powierzonych zadań w sposób wyróżniający. Prace zostały wykonane terminowo, zgodnie z ustalonym harmonogramem, przy zachowaniu dużej dbałości o wysoką jakość montażu, estetykę i funkcjonalność. Na podkreślenie zasługuje również profesjonalizm i duże zaangażowanie całego personelu oraz nadzór firmy. Oprócz tego także właściwa organizacja prac na budowie, a także dbałość o bezpieczeństwo robót.

  Michał Biedrzycki,

  Managing Director KRONES Nordic

  Ikona

  Do podjęcia współpracy z firmą PROSTER przekonały nas dobre opinie klientów i uznanie na rynku. Opierając się na doświadczeniu, współpracy przy uruchomieniu pilotażowej linii produkcyjnej, z całą odpowiedzialnością możemy polecić firmę PROSTER jako rzetelnego i godnego zaufania partnera biznesowego. Zespół dał się poznać jako grupa specjalistów i pasjonatów kreatywnych rozwiązań. Wysoko oceniamy jakość wykonywanych przez nich usług. Zarówno analiza potrzeb, etap projektowania jak również samo wykonanie przebiegły bardzo sprawnie. Potwierdzamy, iż wybór firmy PROSTER to pewność doboru najlepszego rozwiązania - linia została dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Stała dyspozycyjność, zaangażowanie w projekty naszej firmy oraz wysokie kompetencje pracowników skladają się na wizytówkę PROSTERA

  Szczepan Haber,

  Dyrektor Zakładu BLACHOTRAPEZ

  Ikona

  Powierzone prace zostały wykonane w pełni profesjonalnie i zgodnie z oczekiwaniami firmy Ruukki. Firma PROSTER charakteryzuje się rzetelnością i należytym zaangażowaniem w wykonywane prace. Zlecenie zostało zrealizowane sprawnie, dokładnie i terminowo. Polecamy firmę PROSTER jako wykonawcę kompetentnego i godnego zaufania, oferującego wysoką jakość usług.

  Rafał Chwał,

  Inżynier Procesu Ruukki Polska Sp.z.o.o.

  Ikona

  Firma PROSTER Sp. z o.o. w trakcie wykonywanych prac na terenie Canpack S.A. w Brzesku wykazała się fachowym doradztwem technicznym, jak również sumiennością w trakcie wykonania zleconych prac. Fachowe podejście wykonawcy do całego zakresu prac, jak również wykazane zrozumienie dla innych uczestników całego procesu pozwoliło na sprawne przeprowadzenie inwestycji, która została terminowo ukończona wraz z kompletem niezbędnej dokumentacji i protokołami odbiorczymi.

  Andrzej Syty,

  Project Manager CANPACK

  Odpowiadamy na Twoje pytania

  Czy jesteście w stanie wykonać inwestycję w wymaganym przez nas terminie?

  Zatrudniamy ponad 170 specjalistów, dzięki czemu możemy działać elastycznie i dopasować się do terminów Klienta. Dodatkowo posiadamy własne stany magazynowe materiałów potrzebnych do realizacji. Posiadamy również sieć sprawdzonych producentów, dostawców materiałów, z którymi współpracujemy nawet od kilkudziesięciu lat. Dlatego realizujemy inwestycje terminowo.

  Czy Wasze rozwiązanie uwzględnia już wszystkie koszty?

  Podczas opracowywania rozwiązania i tworzenia kompletnej oferty przez zespół inżynierów, staramy się oszacować wszystkie możliwe do analizy koszty. Zwracamy uwagę na ewentualne zagrożenia i uświadamiamy klienta o związanych z nimi konsekwencjach.

  Czy przy projektach o wielomilionowych budżetach wymagana jest znaczna przedpłata np. 70%?

  Dzięki rozmiarom naszej firmy jesteśmy w stanie udźwignąć realizację projektów przy znacznie mniejszych przedpłatach. Ponadto w razie potrzeby wykorzystujemy usługę faktoringu.

  Jakie macie zasoby do prowadzenia inwestycji?

  Możemy w tym samym czasie prowadzić nawet 15 inwestycji. Posiadamy własny dział projektowy (E-PLAN, AUTOCAD), Dział prefabrykacji szaf zasilających i sterowniczych oraz Dział automatyki i robotyki, w którym pracują doświadczeni automatycy.

  Jakie posiadacie ubezpieczenia w przypadku uszkodzenia naszego mienia?

  Posiadamy polisę OC o wartości ponad 13 mln PLN, która zabezpiecza wykonywane przez nas prace.

  Jakie macie doświadczenie w tego typu pracach?

  Instalacjami elektrotechnicznymi oraz AKPiA zajmujemy się od początku działalności firmy, tj. od roku 1985, a więc nasze doświadczenie w tym zakresie jest ogromne. Możemy pochwalić się referencjami zarówno od małych firm, jak i od klientów korporacyjnych korzystających z naszych usług.

  Jaką mam pewność, że nie zejdziecie z budowy w trakcie projektu?

  Zrealizowaliśmy ponad 5200 projektów i zakończyliśmy 100% z nich, co może dawać pewność w tym zakresie.

  Czy jesteście w stanie wykonać inwestycję w wymaganym przez nas terminie?

  Zatrudniamy ponad 170 specjalistów, dzięki czemu możemy działać elastycznie i dopasować się do terminów Klienta. Dodatkowo posiadamy własne stany magazynowe materiałów potrzebnych do realizacji. Posiadamy również sieć sprawdzonych producentów, dostawców materiałów, z którymi współpracujemy nawet od kilkudziesięciu lat. Dlatego realizujemy inwestycje terminowo.

  Czy przy projektach o wielomilionowych budżetach wymagana jest znaczna przedpłata np. 70%?

  Dzięki rozmiarom naszej firmy jesteśmy w stanie udźwignąć realizację projektów przy znacznie mniejszych przedpłatach. Ponadto w razie potrzeby wykorzystujemy usługę faktoringu.

  Jakie posiadacie ubezpieczenia w przypadku uszkodzenia naszego mienia?

  Posiadamy polisę OC o wartości ponad 13 mln PLN, która zabezpiecza wykonywane przez nas prace.

  Jaką mam pewność, że nie zejdziecie z budowy w trakcie projektu?

  Zrealizowaliśmy ponad 5200 projektów i zakończyliśmy 100% z nich, co może dawać pewność w tym zakresie.

  Czy Wasze rozwiązanie uwzględnia już wszystkie koszty?

  Podczas opracowywania rozwiązania i tworzenia kompletnej oferty przez zespół inżynierów, staramy się oszacować wszystkie możliwe do analizy koszty. Zwracamy uwagę na ewentualne zagrożenia i uświadamiamy klienta o związanych z nimi konsekwencjach.

  Jakie macie zasoby do prowadzenia inwestycji?

  Możemy w tym samym czasie prowadzić nawet 15 inwestycji. Posiadamy własny dział projektowy (E-PLAN, AUTOCAD), Dział prefabrykacji szaf zasilających i sterowniczych oraz Dział automatyki i robotyki, w którym pracują doświadczeni automatycy.

  Jakie macie doświadczenie w tego typu pracach?

  Instalacjami elektrotechnicznymi oraz AKPiA zajmujemy się od początku działalności firmy, tj. od roku 1985, a więc nasze doświadczenie w tym zakresie jest ogromne. Możemy pochwalić się referencjami zarówno od małych firm, jak i od klientów korporacyjnych korzystających z naszych usług.

  Piotr Soja

  Inżynier Sprzedaży

  Twoje potrzeby
  - nasze rozwiązania

  Razem z nami odnajdziesz najlepsze rozwiązania dla swoich potrzeb. Porozmawiamy kilka minut i dowiemy się na czym Ci zależy.

  Wyślij zapytanie i skorzystaj z indywidualnej porady eksperta.

  Tel.: +48 513 221 627

  Porozmawiaj z doradcą
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo