Stanowiska zrobotyzowane

Wyciągamy z robotyzacji maksimum efektywności,
pomagając optymalizować także procesy towarzyszące

Porozmawiaj z doradcą
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo

Rozumiemy Twoje potrzeby

Długoletnia obecność w branży pozwoliła nam poznać problemy i oczekiwania Klientów. Dlatego mogliśmy wypracować sprawdzone rozwiązania, które jednak zawsze dopasujemy do specyfiki Twojej produkcji. Rozumiemy, że wyzwaniem może być:

Osoba
Wzrost wydajności procesu

To standardowe wyzwanie każdego projektu robotyzacji. Im wyższa wydajność, tym większe zyski dla przedsiębiorstwa. Jednak trzeba dopracować procesy wokół robotyzacji, aby ta zależność była trwała.

Ograniczenie kosztów

Przedsiębiorstwa stale dążą do ograniczenia kosztów produkcji. Zrobotyzowana paletyzacja wprowadza mniejszą zawodność i poprawia powtarzalność procesu, a w konsekwencji minimalizuje przestoje i ogranicza koszty produkcyjne.

Zatrudnienie i rotacja pracowników

Coraz mniej pracowników chce pracować na produkcji - to duże wyzwanie, które bezpośrednio może ograniczyć robotyzacja.

Elastyczność produkcji

Bardzo często zdarza się, że produkcja ma obsługiwać wiele rozmiarów lub typów produktów. Projektujemy systemy tak, aby były do tego dostosowane.

robot przemysłowy do spawania

Zastosowanie robotów

Stanowiska zrobotyzowane mogą być zastosowane do powtarzalnych zadań. Zastępują monotonne i nierzadko szkodliwe dla zdrowia człowieka czynności, jak spawanie, lakierowanie czy montaż. Stąd jednymi z bardziej powszechnych zastosowań, poza pakowaniem oraz paletyzacją i depaletyzacją, są:

robot przemysłowy przenoszący drzwi

Przenoszenie

Advanced High Precision Robot Arm inside Bright Electronics Fact

Montaż

Spawanie

Painting robot arm

Malowanie

Worker controls robotic arm to cut steel in a factory.

Cięcie

robot zgrzewający

Zgrzewanie

Robotic arm and cnc lathe machine

Zrobotyzowane centra obróbcze

pytajnik ikona

Zapytaj o stanowiska przez formularz na dole strony!

robot współpracujący przenoszący nakrętkę

Optymalizacja procesów kluczem do sukcesu

Jeszcze przed wdrożeniem analizujemy produkcję, wskazując co należy usprawnić, aby robotyzacja przyniosła oczekiwane rezultaty. Najlepiej zobaczyć to na praktycznym przykładzie, na którym zwiększyliśmy wydajność depaletyzacji o 100%, zapewniliśmy rozległy bufor palet na transporterach, szybkie przezbrojenia pomiędzy rodzajami produktów, a także łatwe nadanie wydajności procesu.

Audyt produkcji

wzrost wydajności ikona

Wzrost wydajności procesu

99,9%

Powtarzalność robotów

operator robota_2wide

Stwórz atrakcyjne miejsce pracy i popraw bezpieczeństwo

Coraz więcej firm produkcyjnych ma trudność w znalezieniu osób do pracy.Jak wynika z raportu ManpowerGroup “Niedobór talentów” aż 45% firm branży produkcji przemysłowej ma problemy z obsadzeniem etatów pracownikami produkcyjnymi. Inwestycja w robotyzację procesów jest sprawdzonym rozwiązaniem dla tego problemu, które dodatkowo przynosi korzyści. Po pierwsze, tworzysz atrakcyjniejsze miejsca pracy (operator stanowiska zrobotyzowanego). Po drugie, pozbywasz się pracy w trudnych warunkach lub monotonnych czynności, powodujących spadek wydajności, a wzrost ryzyka błędów.

Oferujemy również własne doświadczenie do pomocy w zatrudnieniu odpowiedniej osoby na stanowisko operatora.

operator robota i robot

Atrakcyjne miejsce pracy

Redukcja monotonnych i szkodliwych dla zdrowia zadań

robotyk programujący stanowisko zrobotyzowane

Minimalizacja ryzyka błędów operatora

Nasze stanowiska tworzymy w oparciu o sprawdzone i przetestowane urządzenia. Mamy szybki dostęp do części zamiennych, dzięki własnym stanom magazynowym oraz umowom podpisanym z dostawcami. Sterowanie odbywa się za pomocą intuicyjnych paneli HMI, na których uzyskasz dostęp do najważniejszych danych procesu. Redukujemy ryzyka błędów operatora poprzez szkolenia z obsługi, a także przekazanie jasnej instrukcji obsługi oraz konserwacji stanowisk i poszczególnych części, a w cenie oferujemy również serwis gwarancyjny. To wszystko zapewnia spokój w nagłych przypadkach i minimalizuje przestoje spowodowane awariami.

Dla klientów wdrażających pierwsze roboty proponujemy wsparcie w przygotowaniu procesu oraz personelu.

worker and engineer inspection and checking production process

Szkolenia personelu

panel HMI_s

Sterowanie na intuicyjnym panelu HMI

panel hmi sterowanie

Łatwe przezbrojenia

Serwis gwarancyjny Proster w cenie

erp na produkcji

Integracja z systemem zarządzania produkcją

Zrobotyzowane stanowiska i linie mogą być wyposażone w systemy monitorujące cały proces oraz raportujące o wynikach do systemów zarządzania produkcją (ERP, MES, SCADA, CMMS, WMS, czy MRP), co pozwala na ciągłe ulepszanie i zwiększanie efektywności procesu. Robota możemy zintegrować np. z systemem skanowania kodów kreskowych, systemem wizyjnym, czy kontrolą wagi, co dodatkowo zwiększa efektywność i kontrolę. Na projektach regularnie przeprowadzamy integrację z systemami zarządzania produkcją. Potwierdzeniem, że znamy się na temacie niech będzie poniższa innowacyjna integracja, w której zastosowaliśmy autorskie rozwiązanie.

robotycy w pracy przy robocie kawasaki

Kompleksowy zakres prac

Automatyka, robotyka i mechanika, jak również instalacje elektryczne i AKPiA zostaną zaprojektowane i zrealizowane przez naszych inżynierów. Na naszej hali montażowej, gdzie składamy i testujemy stanowiska i linie, znajduje się również montownia szaf sterowniczo-zasilających. Ponadto posiadamy zespół serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego, które zaopiekują się rozwiązaniem po realizacji.

Automatyka i Robotyka

akpia

Elektrotechnika i AKPiA

montaż rozdzielnicy

Prefabrykacja szaf sterowniczo-zasilających

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Stanowiska zrobotyzowane
w wielu branżach

Nie ograniczają nas branże, ponieważ dysponujemy sprawdzonymi rozwiązaniami w wielu sektorach. Ale najczęściej z robotyzacji i automatyzacji produkcji korzystają branże:

01

Spożywcza

02

Automotive

03

Tworzyw sztucznych

04

Budowlana

05

Elektroniczna

06

Metalowa

07

Drzewna

08

Inna? Zapytaj poprzez formularz!

Porozmawiaj z doradcą

Wyślij pytanie lub zadzwoń pod +48 513 221 627. Porozmawiamy kilka minut o wyzwaniach, które przed Tobą stoją.

  Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA. Polityka prywatności oraz warunki.

  Warto zainwestować w stanowiska zrobotyzowane

  Robotyzacja procesów produkcyjnych przynosi wiele korzyści, przede wszystkim dla samego spokoju produkcji, ale również korzyści biznesowych i operacyjnych.

  • Nowa jakość

   Powtarzalność robota jest na poziomie 99,9%, co redukuje problemy jakościowe i daje stabilność procesu

  • Wzrost wydajności

   Robotyzacja idzie w parze ze wzrostem wydajności

  • Cięcie kosztów

   Związanych z zatrudnieniem, czy nie jakościowym produktem

  • Prosta obsługa z panelu HMI

   Łatwe przezbrajanie stanowiska i kontrola najważniejszych wskaźników

  • Szkolenia personelu

   Dzięki naszym szkoleniom personelu, sterowanie jest jeszcze prostsze i sprawniejsze.

  • Bezpieczeństwo pracowników

   W ciężkich i szkodliwych dla zdrowia procesach

  • Pozbądź się problemów z zatrudnieniem i rotacją pracowników

   Dzięki zatrudnieniu mniejszej liczby pracowników o wyższych kompetencjach, zyskujesz atrakcyjne miejsce pracy

  • Nadążanie za zmianami

   Przedsiębiorstwa produkcyjne w krajach rozwiniętych już od dawna inwestują w robotyzację

  • Skalowanie działalności

   Dzięki poukładanemu zwiększeniu wydajności

  Opinie partnerów
  o naszej współpracy

  Ikona

  Zautomatyzowana linia pakująco-paletyzująca pozwala na osiąganie pełnej wydajności naszych linii produkcyjnych. Wszystkie czynności, wymagające pracy fizycznej, są wykonywane przez odpowiednie roboty, zapewniając bezpieczeństwo i ergonomię pracy dla operatorów linii produkcyjnych.

  Jakub Raczyński,

  Zastępca Dyrektora ds. Produkcji Efekt Plus

  Ikona

  Mając na uwadze bardzo napięte terminy realizacji inwestycji firma Proster wywiązała się z powierzonych zadań w sposób wyróżniający. Prace zostały wykonane terminowo, zgodnie z ustalonym harmonogramem, przy zachowaniu dużej dbałości o wysoką jakość montażu, estetykę i funkcjonalność. Na podkreślenie zasługuje również profesjonalizm i duże zaangażowanie całego personelu oraz nadzór firmy. Oprócz tego także właściwa organizacja prac na budowie, a także dbałość o bezpieczeństwo robót.

  Michał Biedrzycki,

  Managing Director KRONES Nordic

  Ikona

  Do podjęcia współpracy z firmą PROSTER przekonały nas dobre opinie klientów i uznanie na rynku. Opierając się na doświadczeniu, współpracy przy uruchomieniu pilotażowej linii produkcyjnej, z całą odpowiedzialnością możemy polecić firmę PROSTER jako rzetelnego i godnego zaufania partnera biznesowego. Zespół dał się poznać jako grupa specjalistów i pasjonatów kreatywnych rozwiązań. Wysoko oceniamy jakość wykonywanych przez nich usług. Zarówno analiza potrzeb, etap projektowania jak również samo wykonanie przebiegły bardzo sprawnie. Potwierdzamy, iż wybór firmy PROSTER to pewność doboru najlepszego rozwiązania - linia została dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Stała dyspozycyjność, zaangażowanie w projekty naszej firmy oraz wysokie kompetencje pracowników skladają się na wizytówkę PROSTERA

  Szczepan Haber,

  Dyrektor Zakładu BLACHOTRAPEZ

  Ikona

  Powierzone prace zostały wykonane w pełni profesjonalnie i zgodnie z oczekiwaniami firmy Ruukki. Firma PROSTER charakteryzuje się rzetelnością i należytym zaangażowaniem w wykonywane prace. Zlecenie zostało zrealizowane sprawnie, dokładnie i terminowo. Polecamy firmę PROSTER jako wykonawcę kompetentnego i godnego zaufania, oferującego wysoką jakość usług.

  Rafał Chwał,

  Inżynier Procesu Ruukki Polska Sp.z.o.o.

  Ikona

  Firma PROSTER Sp. z o.o. w trakcie wykonywanych prac na terenie Canpack S.A. w Brzesku wykazała się fachowym doradztwem technicznym, jak również sumiennością w trakcie wykonania zleconych prac. Fachowe podejście wykonawcy do całego zakresu prac, jak również wykazane zrozumienie dla innych uczestników całego procesu pozwoliło na sprawne przeprowadzenie inwestycji, która została terminowo ukończona wraz z kompletem niezbędnej dokumentacji i protokołami odbiorczymi.

  Andrzej Syty,

  Project Manager CANPACK

  Piotr Soja

  Inżynier Sprzedaży

  Porozmawiaj z doradcą

  Teraz najlepszą możliwością jest rozmowa

  Wyślij zapytanie i porozmawiamy kilka minut o Twoim produkcie oraz wyzwaniach, które przed Tobą stoją. Bez zobowiązań.

  Tel.: +48 513 221 627

  Porozmawiaj z doradcą
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo