Zrobotyzowana paletyzacja
i depaletyzacja

Obniżamy koszty produkcji poprzez robotyzację procesów paletyzacji i depaletyzacji

Wypełnij formularz

Porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach!

  Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA. Polityka prywatności oraz warunki.

  Rozumiemy Twoje potrzeby

  Długoletnia obecność w branży pozwoliła nam poznać problemy i oczekiwania Klientów. Rozumiemy, że wyzwaniem może być:

  Osoba
  Wzrost wydajności procesu

  To standardowe wyzwanie każdego projektu robotyzacji. Jednak trzeba dopracować procesy wokół paletyzacji lub depaletyzacji, aby ta zależność była trwała.

  Ograniczenie kosztów

  Przedsiębiorstwa stale dążą do ograniczenia kosztów produkcji. Zwiększenie efektywności działania firmy oraz poprawa jej rentowności to niemałe wyzwanie.

  Stały dostęp do danych o produkcji

  Klienci często potrzebują szybkiego dostępu do danych w czasie rzeczywistym. Podejmowanie optymalnych decyzji musi być nimi poparte.

  Zatrudnienie i rotacja pracowników

  Coraz mniej pracowników chce pracować na produkcji - to duże wyzwanie, które bezpośrednio może ograniczyć robotyzacja.

  Opinie partnerów
  o naszej współpracy

  Ikona

  Zautomatyzowana linia pakująco-paletyzująca pozwala na osiąganie pełnej wydajności naszych linii produkcyjnych. Wszystkie czynności, wymagające pracy fizycznej, są wykonywane przez odpowiednie roboty, zapewniając bezpieczeństwo i ergonomię pracy dla operatorów linii produkcyjnych.

  Jakub Raczyński,

  Zastępca Dyrektora ds. Produkcji Efekt Plus

  Ikona

  Mając na uwadze bardzo napięte terminy realizacji inwestycji firma Proster wywiązała się z powierzonych zadań w sposób wyróżniający. Prace zostały wykonane terminowo, zgodnie z ustalonym harmonogramem, przy zachowaniu dużej dbałości o wysoką jakość montażu, estetykę i funkcjonalność. Na podkreślenie zasługuje również profesjonalizm i duże zaangażowanie całego personelu oraz nadzór firmy. Oprócz tego także właściwa organizacja prac na budowie, a także dbałość o bezpieczeństwo robót.

  Michał Biedrzycki,

  Managing Director KRONES Nordic

  Ikona

  Do podjęcia współpracy z firmą PROSTER przekonały nas dobre opinie klientów i uznanie na rynku. Opierając się na doświadczeniu, współpracy przy uruchomieniu pilotażowej linii produkcyjnej, z całą odpowiedzialnością możemy polecić firmę PROSTER jako rzetelnego i godnego zaufania partnera biznesowego. Zespół dał się poznać jako grupa specjalistów i pasjonatów kreatywnych rozwiązań. Wysoko oceniamy jakość wykonywanych przez nich usług. Zarówno analiza potrzeb, etap projektowania jak również samo wykonanie przebiegły bardzo sprawnie. Potwierdzamy, iż wybór firmy PROSTER to pewność doboru najlepszego rozwiązania - linia została dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Stała dyspozycyjność, zaangażowanie w projekty naszej firmy oraz wysokie kompetencje pracowników skladają się na wizytówkę PROSTERA

  Szczepan Haber,

  Dyrektor Zakładu BLACHOTRAPEZ

  Ikona

  Powierzone prace zostały wykonane w pełni profesjonalnie i zgodnie z oczekiwaniami firmy Ruukki. Firma PROSTER charakteryzuje się rzetelnością i należytym zaangażowaniem w wykonywane prace. Zlecenie zostało zrealizowane sprawnie, dokładnie i terminowo. Polecamy firmę PROSTER jako wykonawcę kompetentnego i godnego zaufania, oferującego wysoką jakość usług.

  Rafał Chwał,

  Inżynier Procesu Ruukki Polska Sp.z.o.o.

  Ikona

  Firma PROSTER Sp. z o.o. w trakcie wykonywanych prac na terenie Canpack S.A. w Brzesku wykazała się fachowym doradztwem technicznym, jak również sumiennością w trakcie wykonania zleconych prac. Fachowe podejście wykonawcy do całego zakresu prac, jak również wykazane zrozumienie dla innych uczestników całego procesu pozwoliło na sprawne przeprowadzenie inwestycji, która została terminowo ukończona wraz z kompletem niezbędnej dokumentacji i protokołami odbiorczymi.

  Andrzej Syty,

  Project Manager CANPACK

  Firmy, którym pomogliśmy:

  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo

  Paletyzacja i depaletyzacja

  Paletyzacja i depaletyzacja są procesami, które odgrywają znaczącą rolę w wielu firmach produkcyjnych i dystrybucyjnych, zwłaszcza tych przetwarzających towary na masową skalę. Robotyzacja tych procesów może przynieść nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale również bezpieczeństwo pracowników, którzy mogą zająć się mniej monotonnymi i obciążającymi fizycznie pracami.

   

  ramię robota wektor

  Elastyczność naszych stanowisk

  Stanowiska z robotami dostosowujemy do obsługi różnych typów produktów, opakowań i palet oraz szybko adaptujemy do nowych rodzajów towarów, co daje dużą elastyczność w procesie.

  karton zamknięty

  Kartony zamknięte

  karton otwarty

  Kartony otwarte

  worek na chemię budowlaną

  Worki

  zgrzewka puszek

  Zgrzewki

  wiadro

  Wiadra

  sztabki

  Sztabki

  deski

  Deski

  pytajnik ikona

  Zapytaj o Twój produkt przez formularz na dole strony!

  rozmowa dwóch inżynierów

  Optymalizacja procesów kluczem do sukcesu

  Jeszcze przed wdrożeniem analizujemy produkcję, wskazując co należy usprawnić, aby robotyzacja przyniosła oczekiwane rezultaty. Najlepiej zobaczyć to na praktycznym przykładzie, na którym zwiększyliśmy wydajność depaletyzacji o 100%, zapewniliśmy rozległy bufor palet na transporterach, szybkie przezbrojenia pomiędzy rodzajami produktów, a także proste nadanie wydajności procesu.

  zrobotyzowana depaletyzacja wełny mineralnej

  Roboty mogą pracować ze stałą wydajnością 24/7. Ich powtarzalność sięga 99,9%, na czym zyskuje jakość towaru przygotowanego do dystrybucji do klientów

  Analizujemy procesy

  99,9%

  Powtarzalności robotów

  operator robota_2wide

  Stwórz atrakcyjne miejsce pracy i popraw bezpieczeństwo

  Inwestycja w robotyzację procesów paletyzacji i depaletyzacji jest sprawdzonym rozwiązaniem dla wyzwania związanego z zatrudnieniem i rotacją pracowników produkcji. Po pierwsze, tworzysz bardziej atrakcyjne miejsca pracy (operator stanowiska zrobotyzowanego) niż przekładanie spakowanego towaru na paletę i odwrotnie. Po drugie, pozbywasz się monotonnych czynności, które stanowią ryzyko utraty zdrowia w długim okresie oraz nieobecności pracowników z powodu zwolnień L4.

  Oferujemy również własne doświadczenie do pomocy w zatrudnieniu odpowiedniej osoby na stanowisko operatora.

  operator robota i robot

  Atrakcyjne miejsce pracy

  Male worker suffering from back pain while working

  Redukcja ciężkich i monotonnych czynności

  robotyk-przy-programowaniu-robota

  Minimalizacja ryzyka błędów operatora

  Sterowanie odbywa się za pomocą intuicyjnych paneli HMI, na których uzyskasz dostęp do najważniejszych danych procesu. Redukujemy ryzyka błędów operatora poprzez szkolenia z obsługi, a także przekazanie jasnej instrukcji obsługi oraz konserwacji stanowisk i poszczególnych części, a w cenie oferujemy również serwis gwarancyjny.

  Nasze stanowiska tworzymy w oparciu o sprawdzone i przetestowane urządzenia. Mamy szybki dostęp do części zamiennych, dzięki własnym stanom magazynowym oraz umowom podpisanym z dostawcami. To wszystko zapewnia spokój w nagłych przypadkach i minimalizuje przestoje spowodowane awariami.

  Dla klientów wdrażających pierwsze roboty proponujemy wsparcie w przygotowaniu procesu oraz personelu.

  worker and engineer inspection and checking production process

  Szkolenia personelu

  Sterowanie z panelu hmi linią produkcyjną

  Sterowanie na intuicyjnym panelu HMI

  panel hmi sterowanie

  Łatwe przezbrojenia

  Serwis gwarancyjny Proster w cenie

  erp na produkcji

  Integracja z systemem zarządzania produkcją

  Zrobotyzowane stanowiska i linie mogą być wyposażone w systemy monitorujące cały proces oraz raportujące o wynikach do systemów zarządzania produkcją (ERP, MES, SCADA, CMMS, WMS, czy MRP), co pozwala na ciągłe ulepszanie i zwiększanie efektywności procesu.

  Robota możemy zintegrować np. z systemem skanowania kodów kreskowych, systemem wizyjnym, czy kontrolą wagi, co dodatkowo zwiększa efektywność i kontrolę. Potwierdzeniem, że znamy się na temacie niech będzie poniższa innowacyjna integracja, w której zastosowaliśmy autorskie rozwiązanie.

  prasa_4

  owijarka do palet tosa_s

  Zrobotyzowana paletyzacja +

  Oferujemy również rozszerzenie automatyzacji procesu paletyzacji o systemy wizyjne, kontrolę wagi, zrobotyzowane etykietowanie, czy automatyczną linię owijania palet.

  etykieciarka zrobotyzowana

  Zrobotyzowane etykietowanie

  owijarka do palet tosa_s

  Automatyzacja owijania palet

  robotycy w pracy przy robocie kawasaki

  Kompleksowy zakres prac

  Realizujemy w całej Polsce. Automatyka, robotyka i mechanika, jak również instalacje elektryczne i AKPiA zostaną zaprojektowane i zrealizowane przez naszych inżynierów. Na naszej hali montażowej, gdzie składamy i testujemy stanowiska i linie, znajduje się również montownia szaf sterowniczo-zasilających.

  Posiadamy również zespół serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego, które zaopiekują się rozwiązaniem po realizacji.

  Automatyka i Robotyka

  akpia

  Elektrotechnika i AKPiA

  montaż rozdzielnicy

  Prefabrykacja szaf sterowniczo-zasilających

  Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

  Paletyzacja i depaletyzacja dla wielu branż w całej Polsce

  01

  Spożywcza

  02

  Tworzyw sztucznych

  03

  Automotive

  04

  Elektroniczna

  05

  Drzewna

  06

  Budowlana

  07

  Metalowa

  08

  Maszynowa

  09

  Lotnicza

  10

  Dystrybucyjna

  11

  Inna? Zapytaj poprzez formularz!

  Porozmawiaj z doradcą

  Wyślij pytanie lub zadzwoń pod +48 513 221 627. Porozmawiamy kilka minut o wyzwaniach, które przed Tobą stoją.

   Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA. Polityka prywatności oraz warunki.

   Warto zainwestować w zrobotyzowaną paletyzację i depaletyzację

   Robotyzacja tych procesów przynosi wiele korzyści, przede wszystkim dla samego spokoju produkcji, ale również korzyści biznesowych i operacyjnych.

   • Minimalizacja przestojów

    Robot jest w stanie pracować nawet 24/7, umożliwiając nieprzerwane procesy rozładunku i przygotowania produktów do transportu

   • Nowa jakość

    Powtarzalność robota jest na poziomie 99,9%, co redukuje problemy jakościowe i daje stabilność procesu

   • Cięcie kosztów

    Związanych z zatrudnieniem oraz nie jakościowym produktem

   • Skalowanie działalności

    Dzięki poukładanemu zwiększeniu wydajności

   • Uniwersalność stanowiska

    Projektujemy systemy tak, aby były dostosowane do różnych rozmiarów produktu oraz wzorów na palecie.

   • Prosta obsługa z panelu HMI

    Łatwe przezbrajanie stanowiska i kontrola najważniejszych wskaźników

   • Ogranicz problemy z zatrudnieniem i rotacją pracowników

    Dzięki zatrudnieniu mniejszej liczby pracowników o wyższych kompetencjach zyskujesz atrakcyjne miejsce pracy.

   • Bezpieczeństwo użytkowania

    Dzięki wygrodzeniom, kurtynom bezpieczeństwa, czujnikom, świetlnym, czy strefom oddzielonym.

   • Nadążanie za zmianami

    Przedsiębiorstwa produkcyjne w krajach rozwiniętych już od dawna inwestują w robotyzację.

   • Sprawniejsza dystrybucja produktów

    Wydajniejszy proces paletyzacji, depaletyzacji i pakowania przyspiesza magazynowanie oraz dystrybucję palet do klientów.

   • Szybki dostęp do części zamiennych

    Dzięki stałym dostawcom, mamy szybki dostęp do części zamiennych w naszych rozwiązaniach. Projektujemy na standardach, a więc wiemy jaki jest okres przydatności poszczególnych części.

   • Szkolenia personelu

    Dzielimy się wiedzą, prowadząc szkolenia personelu klienta. Przekazujemy również instrukcje obsługi i konserwacji naszych rozwiązań.

   Piotr Soja

   Inżynier Sprzedaży

   Porozmawiaj z doradcą

   Teraz najlepszą możliwością jest rozmowa

   Wyślij zapytanie i porozmawiamy kilka minut o Twoim produkcie oraz wyzwaniach, które przed Tobą stoją. Bez zobowiązań.

   Tel.: +48 513 221 627

   Porozmawiaj z doradcą
   Logo
   Logo
   Logo
   Logo
   Logo
   Logo
   Logo
   Logo
   Logo
   Logo
   Logo
   Logo
   Logo
   Logo
   Logo
   Logo
   Logo
   Logo
   Logo
   Logo
   Logo
   Logo