Systemy SCADA

Dla każdego przemysłu - Dostosowana do Twoich potrzeb

Porozmawiaj z doradcą
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo

Rozumiemy Twoje potrzeby

Długoletnia obecność w przemyśle pozwoliła nam poznać oczekiwania Klientów. Dlatego mogliśmy wypracować sprawdzone rozwiązania, które jednak zawsze dopasujemy do specyfiki Twojej produkcji. Rozumiemy, że wyzwaniem może być:

Osoba
Obniżenie kosztów

Brak odpowiednich danych o zużyciu zasobów nie pozwala zidentyfikować możliwych oszczędności. Wysokie koszty operacyjne mogą negatywnie wpływać na rentowność przedsiębiorstwa.

Ograniczenie przestojów

Przestoje w procesach i awarie maszyn mogą generować dodatkowe koszty związane z naprawami, utratą produkcji oraz potencjalnymi karami za opóźnienia.

Skuteczne monitorowanie procesów

Bez precyzyjnego wglądu w każdy etap produkcji, trudno jest identyfikować potencjalne problemy i optymalizować wydajność.

Skalowalność i elastyczności systemu zbierania danych

Brak możliwości szybkiej adaptacji systemów zbierania danych może prowadzić do utraty konkurencyjności na rynku oraz trudności w sprostaniu rosnącym wymaganiom klientów.

Monitorowanie i kontrola w czasie rzeczywistym

System SCADA umożliwia ciągłe monitorowanie procesów w czasie rzeczywistym, co pozwala na szybką identyfikację potencjalnych problemów lub awarii. Nadzór procesów odbywa się z jednego miejsca. Możliwość natychmiastowego reagowania na zmiany warunków procesu pozwala utrzymać stabilność i efektywność operacji.

Ponadto kontrola takich parametrów, jak prąd obciążenia silników, czy temperatura pracy urządzeń pozwala uniknąć poważnych awarii maszyn oraz wcześniej przewidzieć ich konserwację.

blank

engineer remotely controls technological process from dispatche

Optymalizacja procesów i zużycia energii

Systemy SCADA pomagają w monitorowaniu i zarządzaniu zużyciem energii poprzez identyfikację obszarów, w których można zoptymalizować jej wykorzystanie. Na podstawie gromadzonych danych, system może dynamicznie dostosowywać parametry procesów w czasie rzeczywistym.

control-panel-icon

Dynamiczne dostosowanie parametrów

energy-green-icon

Optymalizacja zużycia energii

ekran systemu scada

Analiza, raportowanie i archiwizacja danych

SCADA zbiera dane z różnych punktów procesu, co umożliwia analizę trendów i wzorców. Analiza danych pozwala na identyfikację obszarów wymagających ulepszeń oraz prognozowanie potencjalnych problemów przed ich wystąpieniem. Dzięki temu podejmujemy trafniejsze decyzje dotyczące produkcji, ograniczając ryzyko błędu.

target

Trafna identyfikacja problemów

less-mistakes

Ograniczenie ryzyka błędów

ekran systemu scada

Co można mierzyć w systemie SCADA?

Wszystko zależy od Twoich potrzeb oraz specyfiki danego procesu czy infrastruktury. Typowe parametry, które mogą być monitorowane to temperatura, ciśnienie, przepływ, stan urządzeń, energia elektryczna, alarmy i zdarzenia. Dane będą archiwizowane, co pozwoli na ich późniejszą analizę w dowolnym czasie.

Dla przykładu, mierzenie wskaźnika wydajności maszyn i całych linii (OEE), wymaga podłączenia odpowiednich czujników, aby obliczyć rzeczywisty i planowany czas pracy, a także pozostałe parametry potrzebne do wygenerowania raportu.

Określimy wspólnie Twoje potrzeby i dobierzemy rozwiązanie, które na nie odpowiada.

Przykładowe dane, które możesz gromadzić:

stoper ikona

Czasy pracy urządzeń i linii

napięcie ikona

Prąd obciążenia silników

temperatura ikona

Temperatura pracy urządzenia

pomiar zużycia energii elektrycznej ikona

Zużycie energii do wytworzenia jednostki produktu

Zużycie mediów na kilku obiektach

stoper ikona 2

Czas od zaistnienia do usunięcia awarii

panel hmi od scada

SCADA – Siemens SIMATIC WinCC

Digitalizuj procesy produkcyjne ze sprawdzonym dostawcą. Aby zmaksymalizować produktywność, decyzje dotyczące optymalizacji procesów muszą być podejmowane szybko na wszystkich poziomach przedsiębiorstwa. Warunkiem jest zintegrowany przepływ informacji na wszystkich poziomach i lokalizacjach zakładów. W ten sposób inteligentnie wykorzystasz informacje, usprawnisz procesy w swojej firmie i osiągniesz szybki zwrot z inwestycji.

SIMATIC WinCC umożliwia proste połączenie ze środowiskami Przemysłu 4.0. Nowoczesny, ustandaryzowany interfejs umożliwia przetwarzanie danych do systemu MES, ERP lub aplikacji takich jak Mendix, czy Power BI.

zmniejszenie kosztów ikona

Mniejsze koszty

Redukcja marnotrawstwa i nieprawidłowości

boost productivity icon

Lepsze wykorzystanie urządzeń produkcyjnych

wzrost wydajności ikona

Zapewnienie firmie większej wydajności i opłacalności

Porozmawiaj z doradcą

Wyślij pytanie lub zadzwoń pod +48 513 221 627. Porozmawiamy kilka minut o wyzwaniach, które przed Tobą stoją.

  Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA. Polityka prywatności oraz warunki.

  Opinie partnerów
  o naszej współpracy

  Ikona

  Zautomatyzowana linia pakująco-paletyzująca pozwala na osiąganie pełnej wydajności naszych linii produkcyjnych. Wszystkie czynności, wymagające pracy fizycznej, są wykonywane przez odpowiednie roboty, zapewniając bezpieczeństwo i ergonomię pracy dla operatorów linii produkcyjnych.

  Jakub Raczyński,

  Zastępca Dyrektora ds. Produkcji Efekt Plus

  Ikona

  Mając na uwadze bardzo napięte terminy realizacji inwestycji firma Proster wywiązała się z powierzonych zadań w sposób wyróżniający. Prace zostały wykonane terminowo, zgodnie z ustalonym harmonogramem, przy zachowaniu dużej dbałości o wysoką jakość montażu, estetykę i funkcjonalność. Na podkreślenie zasługuje również profesjonalizm i duże zaangażowanie całego personelu oraz nadzór firmy. Oprócz tego także właściwa organizacja prac na budowie, a także dbałość o bezpieczeństwo robót.

  Michał Biedrzycki,

  Managing Director KRONES Nordic

  Ikona

  Do podjęcia współpracy z firmą PROSTER przekonały nas dobre opinie klientów i uznanie na rynku. Opierając się na doświadczeniu, współpracy przy uruchomieniu pilotażowej linii produkcyjnej, z całą odpowiedzialnością możemy polecić firmę PROSTER jako rzetelnego i godnego zaufania partnera biznesowego. Zespół dał się poznać jako grupa specjalistów i pasjonatów kreatywnych rozwiązań. Wysoko oceniamy jakość wykonywanych przez nich usług. Zarówno analiza potrzeb, etap projektowania jak również samo wykonanie przebiegły bardzo sprawnie. Potwierdzamy, iż wybór firmy PROSTER to pewność doboru najlepszego rozwiązania - linia została dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Stała dyspozycyjność, zaangażowanie w projekty naszej firmy oraz wysokie kompetencje pracowników skladają się na wizytówkę PROSTERA

  Szczepan Haber,

  Dyrektor Zakładu BLACHOTRAPEZ

  Ikona

  Powierzone prace zostały wykonane w pełni profesjonalnie i zgodnie z oczekiwaniami firmy Ruukki. Firma PROSTER charakteryzuje się rzetelnością i należytym zaangażowaniem w wykonywane prace. Zlecenie zostało zrealizowane sprawnie, dokładnie i terminowo. Polecamy firmę PROSTER jako wykonawcę kompetentnego i godnego zaufania, oferującego wysoką jakość usług.

  Rafał Chwał,

  Inżynier Procesu Ruukki Polska Sp.z.o.o.

  Ikona

  Firma PROSTER Sp. z o.o. w trakcie wykonywanych prac na terenie Canpack S.A. w Brzesku wykazała się fachowym doradztwem technicznym, jak również sumiennością w trakcie wykonania zleconych prac. Fachowe podejście wykonawcy do całego zakresu prac, jak również wykazane zrozumienie dla innych uczestników całego procesu pozwoliło na sprawne przeprowadzenie inwestycji, która została terminowo ukończona wraz z kompletem niezbędnej dokumentacji i protokołami odbiorczymi.

  Andrzej Syty,

  Project Manager CANPACK

  Piotr Soja

  Inżynier Sprzedaży

  Porozmawiaj z doradcą

  Teraz najlepszą możliwością jest rozmowa

  Wyślij zapytanie i porozmawiamy kilka minut o Twoim produkcie oraz wyzwaniach, które przed Tobą stoją. Bez zobowiązań.

  Tel.: +48 513 221 627

  Porozmawiaj z doradcą
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo