Jak przygotować się do wdrożenia automatyzacji produkcji?
Przygotowanie do automatyzacji produkcji jest kluczowe dla efektywnego i udanego wdrożenia, umożliwiając identyfikację najbardziej obiecujących obszarów do rozwoju […]
Pomagamy zakładom obniżyć koszty procesów, dzięki automatyzacji
Porozmawiaj z doradcąDługoletnia obecność w branży pozwoliła nam poznać problemy i oczekiwania Klientów. Dlatego mogliśmy wypracować sprawdzone rozwiązania, które jednak zawsze dopasujemy do specyfiki Twojej produkcji. Rozumiemy, że wyzwaniem może być:
To standardowe wyzwanie każdego projektu robotyzacji. Im wyższa wydajność, tym większe zyski dla przedsiębiorstwa. Jednak trzeba dopracować procesy wokół robotyzacji, aby ta zależność była trwała.
Przedsiębiorstwa stale dążą do ograniczenia kosztów produkcji. Zrobotyzowana paletyzacja wprowadza mniejszą zawodność i poprawia powtarzalność procesu, a w konsekwencji minimalizuje przestoje i ogranicza koszty produkcyjne.
Coraz mniej pracowników chce pracować na produkcji - to duże wyzwanie, które bezpośrednio może ograniczyć robotyzacja.
Bardzo często zdarza się, że produkcja ma obsługiwać wiele rozmiarów lub typów produktów. Projektujemy systemy tak, aby były do tego dostosowane.
Stanowiska zrobotyzowane mogą być zastosowane do powtarzalnych zadań. Zastępują monotonne i nierzadko szkodliwe dla zdrowia człowieka czynności, jak spawanie, lakierowanie czy montaż. Stąd jednymi z bardziej powszechnych zastosowań, poza pakowaniem oraz paletyzacją i depaletyzacją, są:
Jeszcze przed wdrożeniem analizujemy produkcję, wskazując co należy usprawnić, aby robotyzacja przyniosła oczekiwane rezultaty. Najlepiej zobaczyć to na praktycznym przykładzie, na którym zwiększyliśmy wydajność depaletyzacji o 100%, zapewniliśmy rozległy bufor palet na transporterach, szybkie przezbrojenia pomiędzy rodzajami produktów, a także łatwe nadanie wydajności procesu.
Coraz więcej firm produkcyjnych ma trudność w znalezieniu osób do pracy. Jak wynika z raportu ManpowerGroup “Niedobór talentów” aż 45% firm branży produkcji przemysłowej ma problemy z obsadzeniem etatów pracownikami produkcyjnymi. Inwestycja w robotyzację procesów jest sprawdzonym rozwiązaniem dla tego problemu, które dodatkowo przynosi korzyści. Po pierwsze, tworzysz atrakcyjniejsze miejsca pracy (operator stanowiska zrobotyzowanego). Po drugie, pozbywasz się pracy w trudnych warunkach lub monotonnych czynności, powodujących spadek wydajności, a wzrost ryzyka błędów.
Oferujemy również własne doświadczenie do pomocy w zatrudnieniu odpowiedniej osoby na stanowisko operatora.
Nasze stanowiska tworzymy w oparciu o sprawdzone i przetestowane urządzenia. Mamy szybki dostęp do części zamiennych, dzięki własnym stanom magazynowym oraz umowom podpisanym z dostawcami. Sterowanie odbywa się za pomocą intuicyjnych paneli HMI, na których uzyskasz dostęp do najważniejszych danych procesu. Redukujemy ryzyka błędów operatora poprzez szkolenia z obsługi, a także przekazanie jasnej instrukcji obsługi oraz konserwacji stanowisk i poszczególnych części, a w cenie oferujemy również serwis gwarancyjny. To wszystko zapewnia spokój w nagłych przypadkach i minimalizuje przestoje spowodowane awariami.
Dla klientów wdrażających pierwsze roboty proponujemy wsparcie w przygotowaniu procesu oraz personelu.
Zrobotyzowane stanowiska i linie mogą być wyposażone w systemy monitorujące cały proces oraz raportujące o wynikach do systemów zarządzania produkcją (ERP, MES, SCADA, CMMS, WMS, czy MRP), co pozwala na ciągłe ulepszanie i zwiększanie efektywności procesu. Robota możemy zintegrować np. z systemem skanowania kodów kreskowych, systemem wizyjnym, czy kontrolą wagi, co dodatkowo zwiększa efektywność i kontrolę. Na projektach regularnie przeprowadzamy integrację z systemami zarządzania produkcją. Potwierdzeniem, że znamy się na temacie niech będzie poniższa innowacyjna integracja, w której zastosowaliśmy autorskie rozwiązanie.
Automatyka, robotyka i mechanika, jak również instalacje elektryczne i AKPiA zostaną zaprojektowane i zrealizowane przez naszych inżynierów. Na naszej hali montażowej, gdzie składamy i testujemy stanowiska i linie, znajduje się również montownia szaf sterowniczo-zasilających. Ponadto posiadamy zespół serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego, które zaopiekują się rozwiązaniem po realizacji.
Nie ograniczają nas branże, ponieważ dysponujemy sprawdzonymi rozwiązaniami w wielu sektorach. Ale najczęściej z robotyzacji i automatyzacji produkcji korzystają branże:
01
Spożywcza
02
Automotive
03
Tworzyw sztucznych
04
Budowlana
05
Elektroniczna
06
Metalowa
07
Drzewna
08
Inna? Zapytaj poprzez formularz!
Wyślij pytanie lub zadzwoń pod +48 513 221 627. Porozmawiamy kilka minut o wyzwaniach, które przed Tobą stoją.
Robotyzacja procesów produkcyjnych przynosi wiele korzyści, przede wszystkim dla samego spokoju produkcji, ale również korzyści biznesowych i operacyjnych.
Powtarzalność robota jest na poziomie 99,9%, co redukuje problemy jakościowe i daje stabilność procesu
Robotyzacja idzie w parze ze wzrostem wydajności
Związanych z zatrudnieniem, czy nie jakościowym produktem
Łatwe przezbrajanie stanowiska i kontrola najważniejszych wskaźników
Dzięki naszym szkoleniom personelu, sterowanie jest jeszcze prostsze i sprawniejsze.
W ciężkich i szkodliwych dla zdrowia procesach
Dzięki zatrudnieniu mniejszej liczby pracowników o wyższych kompetencjach, zyskujesz atrakcyjne miejsce pracy
Przedsiębiorstwa produkcyjne w krajach rozwiniętych już od dawna inwestują w robotyzację
Dzięki poukładanemu zwiększeniu wydajności
Zobacz case studies klientów, którzy nam zaufali.
Inżynier Sprzedaży
Wyślij zapytanie i porozmawiamy kilka minut o Twoim produkcie oraz wyzwaniach, które przed Tobą stoją. Bez zobowiązań.
Tel.: +48 513 221 627