Artykuły Proster - źródła profesjonalnej wiedzy

Branżowa wiedza zebrana przez specjalistów dla specjalistów. Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów.

Proster w Robo Challenge 2023

zaproszenie na wydarzenie
Spis treści

Robo Challenge 2023 to trzecia edycja, pierwszych w Polsce profesjonalnych zawodów w programowaniu robotów oraz tworzeniu stanowisk zrobotyzowanych. Do udziału zaproszone są firmy zawodowo zajmujące się integracją robotów przemysłowych oraz uczelnie techniczne z całego kraju, ale także niezależni specjaliści. Zawody odbędą się 27-28 września w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu, gdzie regularnie odbywają się wystawy, targi, imprezy sportowe, czy konferencje. Głównym organizatorem RC  2023 jest Pan Maciej Ratajczak, będący także dyrektorem zarządzającym projektów Automotive Production Support oraz Food Industry Support.

Tegoroczne zawody zawierają 18 zrobotyzowanych stanowisk konkursowych, polegających między innymi na obsłudze automatycznego regału magazynowego, łączeniu materiałów metodą MAG, czy przenoszeniu wyrobów z czekolady belgijskiej. W stanowiskach zostaną użyte roboty do spawania łukowego, delta, scara, coboty, czy specjalne roboty lakiernicze, dostarczane przez firmę FANUC.

Poprzednie edycje Robo Challenge

Edycja 2021 miała miejsce w przepięknym miejscu, jakim jest Zamek Topacz  w miejscowości Ślęza. Udział wzięło wtedy 8 integratorów oraz 6 uczelni technicznych. Rok później do rywalizacji przystąpiło już 15 integratorów. Z niecierpliwością czekamy na tegoroczną stawkę uczestników, ponieważ zainteresowanie wydarzeniem rośnie z roku na rok. Potwierdza to również zaangażowanie partnerów medialnych, czy branżowych, o których możemy przeczytać na stronie imprezy.

Robo-Challenge-2021_31

źródło: https://robochallenge.pl/edycja-2021/

Proster debiutuje w RC 2023

Udział w wydarzeniach z branży robotyzacji jest stałym i obowiązkowym elementem rozwoju firmy Proster. Daje to możliwość promowania innowacji w przemyśle, angażowania się w rozwój nowoczesnych metod produkcji oraz podążania za tempem rozwoju robotyzacji w Polsce. Przygotowanie do Robo Challenge zawiera się tak naprawdę w doświadczeniu firmy z projektami zrobotyzowanymi, a dzięki realizacjom m.in. stanowisk spawania, zgrzewania, klejenia, a przede wszystkim pakowania i paletyzacji, depaletyzacji, etykietowania i rozwiązań prototypowych, zaplecze wiedzy jest znaczące.

Dla zespołu inżynierów robotyki i automatyki Proster, reprezentującym firmę w w/w konkurencjach, RC 2023 będzie nie tylko świetną zabawą, ale również poszerzeniem umiejętności z programowania robotów firmy Fanuc.

W zawodach Robo Challenge biorę udział po raz pierwszy. Jest to dla mnie super okazja, aby rozwinąć swoją wiedze i umiejętności w programowaniu robotów Fanuc – Piotr Duszczenko, Specjalista ds. Robotyki w Proster

Zachęcamy  do śledzenia profilu firmowego Proster na LinkedIn, gdzie zamieścimy z pewnością zdjęcia z wydarzenia. Do zobaczenia w Opolu!

źródło: https://robochallenge.pl/